Резултати според ДИК за Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Според официјалните резултати на ДИК за Прилеп :

 

  • Борче Јовчески – ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата – 22.196 или 54,84%
  • Горан Сугарески,  СДСМ – 14.655 или 36,21%
  • Жарко Стеваноски – ГИ – 1.071 или 2,65%
  • Славе Петрески – ЛДП/ДОМ – 587 или 1,45%
  • Зоран Митрески  – Интегра – 314 или 0,78%

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи