СВР Битола: 13 казни за брзо возење во населено место, 8 казни за брзо возење надвор од населено место

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 18.10.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната.

Притоа, биле преземени 21 мерка, од кои 13 за пречекорување на максималната дозволена брзина во населено место, додека за пречекорување на максималната дозволена брзина надвор од населено место преземени се 8 мерки.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи