Поставена кутија за донации во Спомен куќата „Тодор Проески“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во Спомен куќата „Тодор Проески“ е поставена кутија за донации со цел да се продолжи хуманитарното дело на пејачот Тоше Проески. Кутијата беше поставена на 16-ти октомври, а парични средства ќе можат да се донираат се до денот на раѓање на Тоше – 25-ти јануари 2022-ра година.

Градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски преку социјалните мрежи извести и дека во деновите што следат во Нова Градишка, Хрватска, ќе биде откриен споменик на Тоше Проески кој ќе претставува симбол и потсетување на неговиот живот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи