Гимназијата „Мирче Ацев“ Прилеп, продолжува со онлајн настава уште 2 месеци

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Поради обемните градежни активности со реконструкцијата на училиштето, учениците од Гимназија „Мирче Ацев“ Прилеп, уште два месеци ќе следат настава од далечина, стои во соопштението објавено на официјалната страница на гимназијата.

„Во училишниот објект, нема услови за реализација на наставата. Со привршувањето на градежните работи и кога учениците ќе бидат безбедни во училиштето, наставата ќе продолжи со нивно присуство во подновената Гимназија и во подобри услови“, додаваат во соопштението.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи