Ученици ветеринари од СОУ „Орде Чопела“ Прилеп на едукативно предавање за справување со бездомните кучиња

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Денеска учениците ветеринари од IV-6 клас од СОУ „Орде Чопела“ Прилеп имаа едукативно предавање за стратегиите за справување со бездомните кучињ.

При ова едукативно предавање учениците се запознале со техниките на нивни заловување, сместување, мерките на здравствена заштита и нивно вдомување со цел подигање на свеста за решавање на овој проблем.

Тања Барлакоска, доктор по ветеринарна медицина им одржа предавање и ги запозна учениците со сите аспекти кои се опфатени во овој проблем со цел негово правилно решавање.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи