Сончево со ниски утрински температури под нулата

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска наутро студено, на повеќе места со негативни температури и со услови за слаба утринска магла по одделни котлини. Во текот на денот претежно сончево. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од -1 °C до 13 °C.

Денес и утре ќе биде претежно ведро што ќе предизвика утринските температури да бидат ниски, на повеќе места некој степен под нулата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи