Ајде да помогнеме : На Матеј Алексоски му се потребни 6.000 евра за операција во Србија за да може нормално да оди

На Алексоски Матеј од Прилеп му е потребна нашата помош да собере финансиски средства за операција која треба да се изврши во Србија. Операцијата чини 2.350 евра, а заедно со патни трошоци и постоперативна рехабилитација потребни се вкупно 6.000 евра.

Средствата можете да ги донирате на следнава жиро сметка : 200001992069107 во Стопанска банка Скопје.

 

Како и да го исконтактирате семејството на телефонскиот број : 076-665-146!

 

Во прилог пресметката за операцијата која треба да се изврши во декември:

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи