ВИДЕО – Доделени решенијата за градоначалник и советници во Општина Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во големата сала на Општина Прилеп, претседателот на ОИК Прилеп, Валентин Божиноски денеска ги додели решенијата за градоначалник и новите советници во Советот на Општина Прилеп.

За утре е закажана конститутивната седница на Советот на Општина Прилеп на која што ќе бидат верифицирани 27-те мандати на членовите на советот а исто така ќе биде избран и новиот претседател на советот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи