ВИДЕО – Јованоски: Сигурен сум дека во наредните 4 години ќе бидете задоволни од работата на Јовчески

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Јас денес од мое лично име сакам да му честитам на мојот колега доктор Борче Јовчески за доверениот мандат во наредните 4 години како градоначалник на Прилеп.

„Убеден сум и сигурен дека ќе биде во функција на сите вас, граѓаните, ќе направи проекти кои што ги има замислено и ќе ги реализира сите во наредниот период. Му посакувам пред се добро здравје и сигурен сум дека во наредните 4 години ќе бидете задоволни од неговата фукција во Општина Прилеп“, истакна Јованоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи