ВИДЕО – Јовчески: Ветувам дека ќе ги остварам сите проекти кои што беа во нашата програма

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Ви благодарам на поддршката што ми ја дадовте, ветувам дека наредните 4 години ќе ги остварам сите проекти кои што беа во нашата програма, истакна на денешното примопредавање на функцијата градоначалник на Прилеп, Борче Јовчески.

„Тоа значи дека вратата ќе биде ширум отворена за секој граѓанин, им благодарам на секој сограѓанин, на секој жител на населените места, кои што имаат свои проблеми и во најбрзо време ќе бидат решени и конечно Прилеп ќе го добие она што го заслужува во наредниве 4 години“, рече Јовчески.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи