Кај осуденик во затворот во Прилеп најдена прашкаста материја

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 26.10.2021 во ОВР Прилеп, од Казнено – поправен дом – Затвор Прилеп било пријавено дека кај осуденикот Е.Ј.(32) од Република Албанија била пронајдена прашкаста материја. Полициски службеници излегле на местото и прашкастата материја била одземена за понатамошна постапка.

По комплетно расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи