Kонститутивна седница на Советот на Општина Прилеп, утре во 12 часот, отворена за сите граѓани

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Согласно Законот за Локална самоуправа, Општина Прилеп ги известува сите граѓани дека утре, 28.10.2021 година (четврток), со почеток во 12.00 часот во големата сала на Општина Прилеп ќе се одржи конститутивна седница на Советот на Општина Прилеп, која ќе биде отворена за јавноста.

Воедно Општина Прилеп ги известува сите заинтересирани граѓани кои сакаат да присуствуваат на конститутивна седница на Советот на Општина Прилеп, заради здравствена заштита да ги почитуваат протоколите за заштита од КОВИД 19.

За членови на Совет на општина Прилеп се избрани следните:


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи