Бидете хумани и заедно да и помогнеме на Глорија, за едни мили очиња повторно да ја видат светлината

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Хуманитарна акција: За едни мили очиња повторно да ја видат светлината.

Донираните средства се наменети за оперативен третман на малолетната Глорија Варошлија која поради надворешна повреда на десно око е изложена на неколку оперативни зафати и Vitrektomija.

Хуманоста и солидарноста немаат граници, а подадената рака е секогаш добредојдена онаму каде што е потребно.

Бидете хумани и заедно да и помогнеме на Глорија.

Донациите во парични средства сите правни субјекти и граѓани можат да ги уплатат на следната сметка:

Трансакциска сметка: 240287115829029 УНИ БАНКА

Онлајн донирање може да направите ОВДЕ.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи