ВИДЕО – Јовчески: Сите советници, без разлика на политичката припадност, заедно да работиме во интерес на граѓаните

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Градоначалникот на Прилеп Борче Јовчески денеска им го честиташе мандатот на новите советници и им порача да работат во интерес на сите граѓани.

„Најпрво дозволете ми да ве поздравам од мое лично име, да ви честитам за освоените мандати на сите советници без разлика на политичката припадност. Честитки до Дејан Проданоски, претседателот на Советот на Општина Прилеп за кој што сум сигурен дека со меѓусебна соработка во иднина ќе имаме само успеси и сите заеднички ќе работиме во интерес на граѓаните“ – пораѓа градоначалникот на Општина Прилеп, Борче Јовчески.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи