Се одложува репертоарот на прилепскиот театар за петок и сабота

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“ за петок и сабота, кога требаше да се игра новата претстава „Да инспекторе, Престава со грешки“, во режија Синиша Ефтимов, се одложува. Кога ќе биде повторно закажана оваа претстава од театарот велат дека навремено ќе ги информираат граѓаните.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи