Приведен 27-годишен прилепчанец баран со потерница за издржување затворска казна

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Полициски службеници од ОВР Прилеп вчера на ул. „Борис Кидрич“ во Прилеп, го привеле прилепчанецот Н.Е. (27) врз основа на наредба од Основниот суд Прилеп.

Како што соопшти МВР, тој се барал за издржување на казна затвор во траење од една година.

Н.Е. е спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Битола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи