Сончево време со мала локална облачност

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеса ќе биде сончево со мала локална облачност. Во раните претпладневни часови по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми од запад и најпрвин во западните делови ќе започнат врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 14 до 20 степени.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од -3 °C до 16 °.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи