Приведен млад прилепчанец за превезување огревни дрва без соодветна документација

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 02.11.2021 во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода М.А.(27) од Прилеп, затоа што во неговото патничко возило превезувал огревни дрва без соодветна документација.

Тој бил приведен во полициска станица, а дрвата биле одземени и предадени во Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи