Сончево со мала до умерена облачност и температура до 19 °C

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска вдолж Повардарието со магла и значителна ниска облачност, кои во текот на денот ќе се намалат. Во останатиот дел од земјата сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а кон крајот на денот вдолж Повардарието засилен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 17 до 21 степен.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 3 °C до 19 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи