Одземено запрежно возило на прилепчанец натоварено со нежигосани огревни дрва

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 03.11.2021 на место викано „Пештерица“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп одзеле запрежно возило натоварено со нежигосани огревни дрва, сопственост на Е.Ќ.(22) од Прилеп.

Одземените дрва биле предадени на Шумската полиција за понатамошна постапка.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи