Мицкоски: Имаме ново парламентарно мнозинство

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Новата иднина доаѓа, ново време и нова надеж, напиша на фејсбук претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, споделувајќи фотографија со лидери на парламентарни партии.

„Не чекаат силни предизвици, свесни и благодарни за поддршката заедно ќе успееме. Македонија ќе успее! Имаме ново парламентарно мнозинство“, напиша Мицкоски.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи