Пејо че ви кажи: За ниската еко свест на прилепчани, неажурноста на институциите, но и некои позитивни примери

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Во оваа емисија Пејо че ни ја покажи ниската еко свест на прилепчани, големата загаденост во и околу градот, дивите депонии, ќе зборниме за масовната кражба на дрва за која сите се правата слепи, нежурноста на институциите, но ќе покажеме и некои позитивни примери како еко акцијата кај манастирот во Селце, каде се изврши пошумување со 500 садници, чиј донатор беше Диме Велески.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи