Приведени петмина млади и малолетници во Прилеп, поседувале марихуана и дробилка

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 08.11.2021 во 21.30 часот во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Д.Н.(18), В.А.(20), М.Н.(19) и двајца малолетници, сите од Прилеп, затоа што кај нив биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи