Мицкоски: Кастриот Реџепи е новиот Амди Бајрам

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Реџепи е новиот Амди Бајрам рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, коментирајќи го пишманењето на пратеникот од Беса Кастриот Реџепи, кој донесе одлука да не гласа за паѓање на Владата.

„Сега се враќам од факултет, имав предавање. Од лице место да ја дознаам вистината, што се случило…“, рече Мицкоски.

Запрашан дали имаат замена за пратеникот Реџепи, Мицкоски рече:

„…за современиот, нека му е лесна земја, Амди Бајрам ли…?“..

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи