Пожар во прилепската болница – гореле простории на техничката служба

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Вчера околу 11.30 часот настанал пожар во една од просториите на техничката служба во прилепската болница. Од ОВР Прилеп известуваат дека било пријавено дека пожарот настанал од кабел.

На почетокот пожарот се обиделе да го изгаснат вработените во болницата, но потоа била повикана и ТППЕ Прилеп, чии припадници веднаш го ставиле огнот под контрола и го изгаснале.

„Повредени лица нема, а увид извршила увидна екипа на ОВР Прилеп“, информираат од СВР Битола.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи