Пожар од кабел во прилепската болница

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 11.11.2021 во ОВР Прилеп било пријавено дека во една од просториите во Градската болница Прилеп настанал пожар од кабел.

„Пожарот е изгаснат од страна на вработените во болницата. Повредени лица нема, а увид извршила увидна екипа на ОВР Прилеп“, информираат од СВР Битола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи