Приведени четворица прилепчани поради сомнение за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 12.11.2021 во 19.15 часот во населба Варош во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода С.Ш.(29), Џ.А.(28), Е.Ш.(30) и Џ.А.(30), сите од Прилеп, поради сомнение за сторено кривично дело по член 215 и член 216 од Кривичниот законик.

При извршен преглед кај нив, кај Џ.А.(30) била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи