Пејо, поезијата и општеството

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


За жал најголемите умови и најкреативните автори се најмалку слушнати и уште помалку разбрани од своите современици. Живееме во време кога се помалку се чита и се купува литература. Е па да го послушаме Пејо и да ја поддржиме македонската литература и поезија.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи