Благојче Стојаноски е новиот директор на домот за стари лица „Киро Крстески – Платник“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Благојче Стојаноски е новиот вршител на должност директор на домот за стари лица „Киро Крстески – Платник“ од Прилеп.

Тој е дипломиран економист и е од редот на вработените во домот за стари лица претходно на работно место Советник за човечки ресурси.

Градоначалникот Борче Јовчески во рамките на своите надлежности го назначи Стојаноски кој на оваа функција доаѓа на местото на Мики Крстев.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи