Магливо утро, преку ден облачно со температура до 14 °C

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Времето денеска наутро по одделни котлини со појава на магла и ниска облачност.

Преку денот со умерена, а во западните и југозападните делови со зголемена облачност. Ќе дува слаб, a во западните делови умерен ветер од источен правец.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 1 °C до 14 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи