Тешко повреден велосипедист во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 14.11.2021 во 07.45 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Александар Македонски“ во Прилеп, патничко возило „фолксваген пасат”, со прилепски регистарски ознаки, управувано од Б.П.(57) удрило во велосипедист П.Т.(65), и двајцата од Прилеп.

Во несреќата, П.Т се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп.

Увид извршила увидна екипа на Полициската станица Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи