Игор Гулабоски е нов директор во ЈКП „Водовод и канализација“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Игор Гулабоски е новиот вршител на должност директор на ЈКП „Водовод и канализација“ во Прилеп. Инжинер технолог, со над 18 годишно работно искуство во приватна фирма како технолог менаџер.

Гулабоски  од денеска 16.11.2021 год. е назначен на оваа функција, од страна на градоначалникот Борче Јовчески. Гулабоски доаѓа на местото на досегашниот директор Емил Јанески, кој минатата недела поднесе оставка од функцијата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи