Изгоре помошна просторија на жител на село Полчиште

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 15.11.2021 во ОВР Прилеп било пријавено дека настанал пожар во помошна просторија во дворно место во куќа во с.Полчиште, прилепско, сопственост на П.Р.(66) од Прилеп.

„Од екипа на  Територијалната противпожарна единица Прилеп пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид извршила увидна екипа на ОВР Прилеп“, велат од СВР Битола.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи