103 казни за брзо возење на подрачјето на СВР Битола

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 15.11.2021 на подрачјето на СВР Битола била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната.

Притоа, биле преземени 103 мерки и тоа 55 за пречекорување на максималната дозволена брзина во населено место и 48 за пречекорување на брзината надвор од населено место. Откриени се и 2 други видови прекршоци.

За сите неправилности издадени се соодветни поднесоци.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи