Времен сообраќаен режим на автопатот Е-75, кај клучката Градско

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Поради изведување на работи на експресниот пат од Градско до Дреново кај клучката Градско на автопатот Е-75, ќе може да се вози по возната сообраќајна лента и лентата за застанување, додека нема да може да вози по сообраќајната лента за претекнување. Времениот режим ќе се применува во двата правци на автопатот Е-75, и во правец кон граничен премин Богородица и во правен на граничен премин Табановце. Пренасочувањето на сообраќајот ке трае од 17.11.2021 год. во следните 7 (седум) месеци, информираа од АМСМ.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи