Променливо облачно со слаб ветер

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Променливо облачно, претпладне со појава на слаба магла и ниска облачност по котлините. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 4 °C до 12 °C.

Утрово најстудено со -1 степен беше на Попова Шапка, 0 Крива Паланка, 2 Берово, Лазарополе, 3 Маврови Анови, Крушево, 4 Демир Капија, Дебар, 5 Битола, 6 Прилеп, Претор, 7 Скопје-Петровец, Струмица, Тетово, 8 Скопје–Зајчев Рид, Охрид, 9 Гевгелија.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи