Курсот на еврото денеска остана релативно стабилен

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Курсот на еврото денеска остана релативно стабилен, останувајќи блиску до прагот од 1,13 долари, објавија германските финансиски публикации.

Во меѓубанкарската трговија во Франкфурт утрово европската валута се менуваше за 1,1315 долари.

Европската централна банка вчера одреди референтна стапка на еврото од 1,1316 долари.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи