Облачно и ветровито време со температура до 15 степени

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Претпладне по котлините ќе има појава на магла и значителна ниска облачност и во западните делови ќе има услови за слаб дожд. Вдолж пошироко Повардарие ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 3 °C до 15 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи