Tешка сообраќајна несреќа при судир на две товарни возила на патот Росоман – Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Според информациите на порталот Фактор, сообраќајката се случила во близина на прилепското село Дреново, на 600 до 700 метри од бензинската пумпа на „Макпетрол“. Фактор  пиишува дека сообраќајот е во прекин во една колона, бидејќи се врши увид од страна на полициски екипи.

Засега нема информации за евентуално повредени лица.

Се очекува набргу Министерството за внатрешни работи да излезе со детали за сообраќајната несреќа.

Извор: Фактор

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи