Облачно време со врнежи од дожд во пладневните часови

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Умерено до значително облачно со повремени врнежи од дожд кои ќе започнат во пладневните часови во западните делови, а поизразени ќе бидат во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Прилеп и регионот, температурата ќе се движи од 5 °C до 14 °C.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи