Владата прогласи тридневна жалост

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Владата попладнево на седница донесе одлука за прогласување тридневна жалост во земјава поради автобуската несреќа во Бугарија во која загинаа 46 лица, потврдија за МИА од владината прес-служба.

Државните знамиња пред Владата се спуштени на половина копје.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи