Уапсени двајца прилепчани, полицијата кај нив пронашла марихуана

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Вчера на ул.„Бидимаж” во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Ч.Д.(30) и А.Д.(28), двајцата од Прилеп, затоа што кај нив била пронајдена и одземена марихуана.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи