Еве кои делови на Крушево денеска ќе немаат вода заради отстранување на дефект

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Од Општина Крушево соопштуваат дека заради отстранување на дефект на водоводната мрежа прекин на вода ќе имаат следниве делови од градот:

  • Партизанска
  • Питу Гули
  • Коча Миленку
  • Центар на Крушево
  • Делови од Нико Доага

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи