Изгоре уште еден планинарски дом на Пелистер – Ловечка

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


По Копанки изгоре уште еден планинарски дом на Пелистер т.н. Ловечка. Дека објектот е изгорен забележале денеска вработените од предавалот кога оделе на работа. Не се знааат причините за пожарот ниту кога домот е изгорен. Се претпоставува дека тоа се случило помеѓу понеделникот и денес.

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи