Османи: Тука сум да ја олеснам комуникацијата за побрза идентификација на жртвите

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска ги посетил повредените од преживеаните од сообраќајната несреќа во Бугарија. Османи кажа дека работи на тоа да им ја олесни комуникацијата на семејствата на жртвите и институциите во Бугарија, за да може да се забрза процесот на идентификација на жртвите.

„Мислам дека институциите во Бугарија ја имаат започнато истрагата. Тука се и нашите експерти доколку треба да помогнат“, изјави Османи.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи