Разрешени директорите на РЕК Битола и РЕК Осломеј

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Управниот одбор на АД ЕСМ донесе одлука за кадровски промени, односно смена на директорските позиции во РЕК Битола и РЕК Осломеј.

Разрешен е досегашниот директор на РЕК Битола Златко Ќурчиевски, а на негово место како в.д. директор е поставен Пеце Матевски, досегаш директор на Термоелектрана.

Исто така разрешен е и директорот на РЕК Осломеј Златко Пиперкоски, а на негово место за в.д. директор е назначен досегашниот технички директор во Рудници, Стојан Мицкоски.

Според ЕСМ, во следните денови ќе бидат извршени и други кадровски поместувања внатре во комбинатите, со цел подобрување на процесот на производство и соочување со предизвиците од енергетската криза.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи