АВРМ исплати младински додаток за октомври 2021 година на 3 787 корисници

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Агенцијата за вработување на Република Македонија денес изврши редовна исплата на младински додаток за месец октомври 2021 година и на 3.787 корисници на младински додаток исплати 11.952.930,00 денари.

Младинскиот додаток во висина од 3.000 денари месечно им се исплаќа на млади лица до 23 години со завршено најмалку средно образование вработени во дејностите на производство и земјоделство.

На овој начин истовремено се придонесува за подобрување на нивниот животен стандард и се задоволуваат потребите на работодавачите со соодветно квалификувана работна сила.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи