Викенд репертоар на „Војдан Чернодрински“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print
На репертоарот на театарот “Војдан Чернодрински” викендов ќе се најдат две претстави и тоа:
Петок, 26.11.2021-19.30
“Глембаеви”, режија Бранко Брезовец
Сабота, 27. 11.2021 -19.30
“Да инспекторе, претстава со грешки”, режија Синиша Ефтимов.
Резервации на карти за претставите може да се обезбедат на телефон 076 442 378.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи