Зоран Јовески е новиот директор на ЈП за ПУП во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


Зоран Јовески е новиот вршител на должност директор на Јавното претпријатие за просторни и урбанистички планови во Прилеп. Од Општина Прилеп информираат дека градоначалникот Борче Јовчески, изборот го направил денеска.

„Јовески е дипломиран економист, доктор на науки од областа на економијата. Долгогодишен финансов директор и раководител на Здравствен дом- Прилеп и Општа болница Прилеп. Ангажиран е и како вонреден професор на БАС Институт за менаџмент во Битола. Јовески доаѓа на местото на Илија Иваноски кој деновиве си поднесе оставка од оваа функција“, се вели во соопштението на Општина Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи