Одземени две пакувања со кафеава прашкаста материја од осуденик во прилепскиот затвор

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print


На 24.11.2021 во ОВР Прилеп било пријавено дека во Казнено – поправната установа Затвор Прилеп кај осуденикот Н.Р.(21) од Битола биле пронајдени две пакувања со кафеава прашкаста материја.
Пакувањата биле одземени од екипа на ОВР Прилеп за натамошна постапка и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи